Jak pomóc kuzynowi, który przechodzi załamanie nerwowe?

Witam. Z cała rodzina bardzo martwimy sie o kuzyna. Wszystko zaczęło sie około 2 lata temu kiedy kuzyn stracił dziewczynę, w bliskim czasie rozbił ukochane auto, miał chyba jakieś załamanie nerwowe bo przestał sie odzywać, jak miał gorsze dni potrafił nic nie mowić w tym czasie. Po paru tygodniach zrezygnował z pracy. Zamknął sie w sobie. Z każdym miesiącem jest coraz gorzej, nie chce iść do lekarza. Teraz ma jakieś urojenia, mowi od rzeczy. Bardzo dużo jest sygnałów, ze ma problemy natury psychicznej ale lekarz do którego udało Nam sie go „zaciągnąć” stwierdził ze jest po prostu nerwowy. Ostatnie miesiące sa koszmarne, nie chce jesc, miesiąc temu zemdlał z głodu i wykończenia bo pije tylko słodka herbatę, pogotowie zabrało go do szpitala gdzie miał podane kroplówki i robione badania ponieważ wyglada jak anorektyk. Dziś mówił ze sie zabije, ze „mamy 2tyg na ujawnienie prawdy...”. Proszę napisać gdzie możemy mu pomoc, tu chodzi o jego życie to nie jest kwestia tego, ze jest nerwowy. Pomocy!!

Szanowna Pani,
kuzyn wymaga leczenia, hospitalizacji, ponieważ odmawia jedzenia, doprowadza organizm do wycieńczenia - wymagane jest leczenie psychiatryczne i internistyczne, hospitalizacja.
Pozdrawiam serdecznie