Zapytaj lekarza

7 3 6 , 1 3 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Załamanie i myśli samobójcze z powodu rozstania

Witam serdecznie. Mam przyjaciela,który ok 3 miesiące temu odszedł od swojej dziewczyny po 10 letnim związku. Problem tkwi w tym ,iż ona nie potrafi się podnieść po tym rozstaniu przestała normalnie żyć nic nie je wręcz wymiotuję gdy coś zje podejrzewam anoreksję jednak najgorsze jest to iż ma myśli samobójcze z czym nie chce zgłosić sie do żadnego specjalisty,ona chce tylko jego natomiast on nie chce.... Jak można jej pomóc kiedy ona nie chce się leczyć tylko zabić?? Bardzo proszę o pomoc.
KOBIETA, 24 LAT ponad rok temu

Jak zachować dobre wrażenie zrywając?

Dzień dobry!

U osoby, która ma myśli, zamiary samobójcze, jest w głębokiej depresji, niestabilna emocjonalnie, w głębokim kryzysie - możliwa jest hospitalizacja bez jej zgody. O stanie dziewczyny powinni wiedzieć jej najbliżsi - rodzice, rodzina, rodzeństwo, przyjaciele, osoby, z którymi mieszka itp, aby zapewnić jej wsparcie i pomoc, a także zabezpieczać przed ewentualnym samobójstwem czy inną formą krzywdzenia się (np. odmawiania jedzenia, nie spania albo przesypiania całych dni itp.). Powinna również zgłosić się do psychologa, psychoterapeuty.

Pozdrawiam!

Psycholog, seksuolog i mediator rodzinny. Członek Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego.
0

W sytuacjach krytycznych tzn. zagrażających życiu i zdrowiu należy odstąpić od zachowania tajemnicy i powiadomić najbliższą rodzinę lub wezwać pomoc medyczną.

Psycholog posiadający wieloletnie doświadczenie zawodowe.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy