Czym różnią sie myśli samobójcze od tendencji samobójczych?

Czym różnią sie myśli samobójcze od tendencji samobójczych? Czy myśli sambójcze trzeba traktować poważnie? Jakie to mogą być myśli

Zarówno myśli jak i tendencje zawsze należy traktować całkowicie poważnie.Często panuje błędne przeświadczenie, że osoby, które zgłaszają swoje myśli samobójcze zwykle nie decydują się na odebranie sobie życia. Nic bardziej mylnego! Badania pokazały, że co 5 osoba popełniająca samobójstwo zgłaszała wcześniej taką chęć rodzinie, przyjaciołom lub lekarzowi.

Pozdrawiam!

Zgadzam się z Panią Eweliną. Nie należy bagatelizować myśli samobójczych. Granica jest bardzo cienka. Jeśli myśli się pojawiły proponuje udać się do terapeuty w celu odnowy psychicznej.

Pozdrawiam serdecznie.