Jak pomóc chłopakowi, który przechodzi załamanie nerwowe?

Witam Obecnie mój chłopak przechodzi załamanie nerwowe. Zaczęło się wszystko od tego, że po raz kolejny nie wyszło mu z pracą. Ma dług i żadnych oszczędności ani dobrej, stabilnej pracy. W dodatku w naszym związku również się nie układało przez wzgląd na jego ataki agresji i niepohamowanej złości zwłaszcza po alkoholu. Jednego dni bywa przeslodki i ciągle mi usluguje chociaż tego nie chcę a innego na wszystko warczy. Postanowiłam z nim zerwać. I od tego momentu wpadł w totalną histerie, płacze, błaga, wali głową w ścianę i wyrywa sobie włosy. Ma myśli samobójcze, które co jakiś czas go ogarniaja. Nie potrafię nad nim zapanować, nie wiem co mam robić. Nie chcę go zostawiać kiedy widzę, że ma ze sobą problem, ale z drugiej strony nie wiem jak mu pomóc i go zmotywować, żeby poszedł do specjalisty i zaczął się leczyć, bo nic mu w życiu nir wychodzi chociaż wiem, że chce, żeby było inaczej.

Witam
Aby pomóc drugiej osobie, potrzeba jej wewnętrznej gotowości do zmian, uznania, że potrzebuje tych zmian i determinacji w działaniach , żeby to zmienić. Bez wewnętrznej siły tej drugiej osoby nasze dobre intencje niewiele pomogą.Proszę nakłaniać dalej chłopaka do skorzystania z pomocy specjalisty/może lekarz psychiatra, może psycholog lub psychoterapeuta/.
Pozdrawiam
Anna Szyda