Jak pomóc osobie z problemem alkoholowym?

Witam :) moje pytanie dotyczy osoby bardzo mi bliskiej, mianowicie mojej przyjaciółki. Moja przyjaciółka lezy się na nerwicę przyjmuje lek asentra 50mg. moja przyjaciółka jest osobą która lubi napić się alkoholu na roznych okazjach czy w dobrym towarzystwie.. teraz odstawiła alkohol ale czeka nas paniejskie naszej koleżanki i oczywiście moja przyjaciólka " musi się napić" bo dla niej nie bd zabawy.. a ja jej staram się to wybić z głowy.. nie wiem jakie mogą być skutki takiego połączenia ona też nie wie.. Więc chciała bym się tego dowiedzieć może uda mi się ją przekonać :) Pozdrawiam

Witam,
wskazana psychoterapia jako forma pomocy, polecam paradygmat poznawczo - behawioralny, skuteczna metoda w leczeniu zaburzeń lękowych, depresyjnych, nerwicowych.
Pozdrawiam serdecznie