Jak pomóc przyjaciółce? Boję się, że znowu sięgnie po żyletkę

Pewien chłopak bardzo skrzywdził moją przyjaciółkę, ona z tego powodu zaczęła się ciąć, widziałam jej wannę całą miała we krwi. To był straszny widok, ona mnie nie słucha, że ten chłopak nie był jej wart, żeby nie robiła sobie krzywdy z jego powodu. Ona wie, że zrobiła coś strasznego, ale nie umie sobie z tym poradzić - mnie też to zaczyna przerastać. Nie mogę być z nią 24h na dobę, bo mieszkamy od siebie kawałek drogi. Robię co w mojej mocy, wspieram ją. Pilnuje jak tylko potrafię, ale nie jest to łatwe. Nie chcę jej proponować psychologa, bo nie da się tam zaciągnąć, nawet dla swojego dobra, a boję się, że to nic nie da. Poszukuję jakichś telefonów zaufania, albo kogoś kto mógłby jej pomóc, bo ja sama nie wiem już jak, a martwię się o nią strasznie, chociaż obiecuje mi, że nie zrobi sobie już nic złego, to wiemy obydwie, że pod wpływem emocji może znowu sięgnąć po żyletkę. Pomocy!

KOBIETA ponad rok temu

Witam.

Problem Pani przyjaciółki jest poważny. Z Pani opisu rozumiem, że to była próba samobójcza w takim przypadku należy zawiadomić lekarza dyżurnego w najbliższym szpitalu. Może Pani również zadzwonić do najbliższego Centrum Interwencji Kryzysowej, gdzie Pani i jej koleżanka otrzymacie pełne, kompleksowe wsparcie.
Wydaje się, że pilnowanie dorosłej osoby niczego nie zmieni. Ważne jest, żeby była Pani wsparciem dla przyjaciółki i potrafiła zadbać o jej bezpieczeństwo umożliwiając jej kontakt ze specjalistą. Proszę mi wierzyć, że potrzebne jest jej wsparcie psychologiczne oraz farmakologiczne.

Powodzenia i pozdrawiam.