Jak pomóc siostrze cierpiącej na depresję?

Moja siostra leczy się na depresję od jakiegoś czasu. Dzisiaj cały czas mówiła ze chce umrzeć, była do tego pijana. Cały czas próbuje jej pomóc. Ale nie mam już siły ona ma dopiero 23 lata

Witam,

skoro siostra się leczy to już dobry znak.
Niedobry znak to to że bywa pijana.
Gdyby rzeczywiście opętały ją myśli samobójcze
to może Pan wezwać pogotowie bo występuje zagrożenie życia.

Pozdrawiam

Biorąc leki antydepresyjne siostra powinna stronić od alkoholu. Spożywanie większej ilości alkoholu w połączeniu z antydepresantami może powodować m.in. stany lękowe, zaburzenia snu, zachowania agresywne, omamy czy zaburzenia świadomości i jest niekorzystne dla organizmu człowieka.
Pojawienie się myśli samobójczych jest bardzo niebezpieczne. Warto zaproponować siostrze psychoterapię. Dodatkowe wsparcie w trudnych chwilach może być bardzo pomocne dla niej jak i reszty rodziny.
Pozdrawiam serdecznie!