Jak pomóc sobie z mężem uzależnionym od narkotyków?

Jestem zamezna z czlowiekiem uzaleznionym od heroiny ale z tym dalismy rade tzn teraz przyjmuje metadon a od conajmniej 2 lat jest dodatkowo anfetamina i cale jej objawy czyli nieufnosc paranoja agresja brak odczuc itd nasz zwiazek rozsypal sie juz konkretnie od 4 mc on zyje na garazu nieszuka mieszkania a co donas tez nieszuka kontaktu ostatnio nawet twiedzi ze mnie nienawidzi nie wiem czekac na niego albo lepiej jak moge mu pomoc bo na terapie dobrowolnie sie nie wybieze POMOCY

Pozdrawiam,
Marta Sałatowska

Znalazła się Pani w bardzo ciężkiej sytuacji, która wiąże się z podjęciem bardzo ważnych i trudnych decyzji. Jeśli osoba ta nie chce podjąć się dobrowolnie leczenia, to zmusić ją tylko można wtedy, gdy popełni przestępstwo lub będzie stanowić zagrożenia dla innych lub siebie (Policja / Prokuratura).

Jest jeszcze jedna metoda, należy zgłosić się do MOPSu lub GOPSu w celu powołania komisji. Taka komisja ma prawo nakazać osobie obowiązkowe leczenie. W wypadku gdy odmówi sprawa jest kierowana do sądu.

Uzyskany efekt jest ten sam lecz inną drogą. Proponuję również, aby Pani udała się na konsultację psychologiczną w celu poprawy samopoczucia.

Pozdrawiam serdecznie i życzę dobrego zakończenia tej sprawy.