Jak poprawić jakość widzenia?

Witam, mam problem z oczami.Obecnie jest to wada -4, ale okulary noszę -3.75 dioptrii, po to by moje oczy pracowały(jak mówiła pani dr) U okulistki byłam w lutym ubiegłego roku.Mam wrażenie,ze widzę gorzej.Boję się, ze wada wzrośnie do -6, -7 dioptrii w krótkim czasie. Mam dopiero 20 lat i nie chciałabym nosić grubych szkieł...Czy są dostępne w aptekach preparaty poprawiające jakość widzenia i nie mające jednocześnie ubocznych skutków na organizm?Co robić?Dodam, że oczy są często czerwone.

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, przede wszystkim nie należy leczyć wady wzroku na własną rękę, tylko trzeba udać się do okulisty na wizytę kontrolną, tylko wtedy będzie można określić zmianę wady i potrzebę zmiany szkieł. Krótkowzroczności nie można wyleczyć tabletkami, ani kroplami. W grę wchodzą jedynie okulary, szkła kontaktowe lub zabieg operacyjny.
W przypadku zaawansowanej wady (-6) dużo lepszy efekt kosmetyczny da noszenie szkieł kontaktowych.