Jak poprawić swoją dietę i samopoczucie?

Jak poprawić swoją dietę i samopoczucie? Mam 19 lat 170cm waze 75 kilo, niby nie jestem gruby ale mam straszny brzuch i ogromne boczki wygląda to bardzo nieapetycznie. Nie uprawiam żadnego sportu i spędzam większość dnia przed komputerem. Nie mam siły i motywacji praktycznie na nic. Co zrobić żeby nie być cały czas zmęczonym i zacząć ćwiczyć, jakie ćwiczenia pomagą? Może jakieś bieganie rower będą lepsze? dodam że moja dieta to głównie kurczak smarzony w sosie z makaronami lub kebab vyz mc Donald jem też różne zupy ziemniaki ryż staram się pić duxo wody od czasu do czasu napije się koli czy innego słodkiego napoju. raz na tydzień czy dwa napije się alkoholu. Wiem, że prowadzę bardzo nie zdrowy tryb życia i dlatego mam problemy z wagą, ale całe życie byłem chudy nie ważne czy mailem jakieś aktywności fizczyne czy nie a jakies 2 lata temu nagle zacząłem tyć.

Dzień dobry

Niestety metabolizm z wiekiem spada. To że kiedyś jadł Pan równie niezdrowo i nie uprawiał sportu a waga nie rosła nie znaczy, że teraz będzie tak samo.

Gwarantuje Panu, że zdrowa dieta w połączeniu z aktywnością fizyczną nie tylko przyczyni się do spadku wagi ale da Panu o wiele więcej energii a samopoczucie poprawi się diametralnie.

Pyta Pan jakie ćwiczenia pomogą - każde! Musi Pan jednak wybrać takie, które Pan polubi. Sport powinien być przyjemnością i dopiero wtedy będzie systematyczny.

Dieta powinna być urozmaicona odpowiednio zbilansowana a nie sztuczna z McDonald's. To właśnie takie odżywianie powoduje senność i złe samopoczucie a przy tym jest bardzo kaloryczna.

Można tez wykonać badania tarczycy oraz cukru aby potwierdzić że to jedynie wina złego odżywiania.

Jeżeli byłby Pan zainteresowany to układam indywidualne jadłospisy. Jest to możliwe po osobistej konsultacji - pacjentów przyjmuję w Warszawie lub jeżeli nie ma Pan możliwości dojazdu to przez internet.

W razie dodatkowych pytań lub zainteresowania konsultacją zachęcam do kontaktu:

tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl

Pozdrawiam

Joanna Wasiluk (Dudziec)

Dietetyk

Blogi:

wp fitness

https://joanna-wasiluk.fitness.wp.pl/

Kafeteria.pl

https://joanna-wasiluk.kafeteria.pl/

Instagram:

https://www.instagram.com/joanna_dudziec_wasiluk/?hl=pl

ABC zdrowie

https://ranking.abczdrowie.pl/d/joanna-wasiluk-dudziec-dietetyk-warszawa-31668

Dzień dobry, z wiekiem metabolizm spowalnia. Z Pana opisu wynika, że dostarcza Pan organizmowi niewiele pełnowartościowych posiłków a właśnie te dają energię do działania. Myślę, że nie powinno być problemem wyszukanie w internecie zdrowszych opcji, w czasach mody na wegetarianizm i bycie "fit" jest tego bardzo wiele. Proszę pamiętać, że 1/3 diety powinny stanowić warzywa i owoce. Zachęcam Pana do zmiany nawyków żywieniowych. Część osób przechodzących na zdrowszą dietę, odczuwa zmianę pozytywną nastroju i przyrost energii już w pierwszym tygodniu jej stosowania. Aktywność fizyczna także (paradoksalnie?) dodaje energii. Dobrze zacząć od tego, co Pan lubi. Może spacer, rower, basen? Warto ograniczyć czas spędzany przy komputerze, robić odpowiednie przerwy. To wszystko w kwestii tzw. zdrowego trybu trybu życia. Inna sprawa to wspomniany brak motywacji do czegokolwiek. Może mieć to związek z niezdrowym trybem życia, ale z drugiej strony jest częstym objawem w depresji. Jeśli nie jest Pan w stanie zmotywować się do proponowanych zmian, jeśli ten stan trwa, utrudnia Panu czerpanie z życia, utrudnia relacje - warto pomyśleć o kontakcie z psychologiem. Być może w Pana życiu dzieją się inne rzeczy, które tę energię "wysysają". Pozdrawiam serdecznie. Kamila Dziwota