Jak poradzić sobie z bardzo emocjonalnym podejściem do życia?

Witam, Trudno sprecyzowac moj problem.Musialabym napisac wszystko od poczatku,a nie wiem czy jest tutaj jakis limit. Obecnie jestem osoba poszukajaca pracy, z poprzedniej pracy zwolnilam sie poniewaz moj menager znecal sie nade mna psychicznie. Brzmi to smiesznie gdyz kazdy twoerdzi, ze to ja jestem twarda psychicznie i zawsze wszystkich doprawdzam do furii.Moj maz ktory powinien mnie wspierac niestety twoerdzi ze w kazdej pracy mialam jakis problem, z kazdym mam problem, jestem a spoleczna,nie lubie, nie ufam ludziom, a mnie Ci ludzie naprawde nie sa potrzebni do szczescia.Co jakis czas pod wplywem silnych emocji (jak np przed chwila) bije swoja buzie i obwiniajac sie o wszelkie zlo jakie panuje nawet na swiecie.Wczesniej myslalam ze to wina moich szalejacych hormonow spowodowanyxh choroba Hashimoto, ale dzisiaj uswiadomilam sobie, ze to nie horkony tylko moja glowa. Mam wielki problem.Do wszystkiego podchodze w sposob bardzo emocjnoalny, nie potrafie poradzic sobie z tymi emocjami, a maz nie wspiera mnie w tym tylko dosatkowo obwinia o problemy psychicznie. Moglabym tak pisac i pisac,ale co to da pewnie i tak nikt tego nie przeczyta. Poza tym wynika z tego iz moj maz to tyran, nie, baboslutnie nie. Jest wspanialay, tylko chyba tridno zrozumiec moja osobowosc i moj kiepski stan psychiczny.

Dzień dobry,
Doradzam wizytę konsultacyjną u psychologa psychoterapeuty, gdyż być może pomocna okazałaby się terapia. Z pewnością pozwoliłaby ona poprawić relacje z innymi oraz dotrzeć do źródeł Pani problemów. Psycholog pomógłby Pani również nauczyć się radzenia sobie z emocjami oraz metod redukcji stresu. Polecam psychoterapię psychodynamiczną, gdyż w przeciwieństwie do wielu innych nurtów stanowi ona pracę nad osobowością i trwałymi zmianami w niej. Niestety nie znam Pani i nie jestem wstanie ocenić, czy jest Pani obiektywna względem siebie czy też Pani mąż ma racje. Zastanawiam się w jaki sposób miałaby Pani doprowadzać innych do furii i o jakie problemy w pracy chodzi. Nie podam niestety Pani gotowych recept na problemy i własną emocjonalność, gdyż takie nie istnieją zwłaszcza w oderwaniu od kontekstu związanego z małą ilością informacji jakie o Pani posiadam. W tym miejscu mam jednak nadzieję, że dzięki pracy z terapeutą uda się Pani osiągnąć oczekiwane cele.
Pozdrawiam serdecznie,
Katarzyna Kulczycka
http://psycholog-kulczycka.pl/