Jak poradzić sobie z moczeniem sennym u 5-latka?

Syn w sierpniu skończył 5 lat i nadal moczy się w nocy. Nie codziennie ale często. Śpi mocno i tego nie czuje. Nawet jak się zmoczy śpi nadal twardo.Wybudzanie go se snu jest trudne bo głęboko śpi. Nastawianie budzika też nie pomaga.Wyniki moczu i usg ok.Leki jakie przyjmuje to Contrahist i singulair ponieważ często choruje na zatoki. Pediatra zaleciła lek amitriptylinum 0,5 mg ale po przeczytaniu ulotki boję się mu podać.Lekarz nie chciała dać skierowania do urologa.Co mogę zrobić?

Nie ma możliwości udzielenia Pani porady bez osobistej rozmowy o problemie, o kontekście tego problemu, o dziecku, o rodzinie. Proszę zgłosić się z dzieckiem do psychologa, psychoterapeuty dziecięcego. Specjalista zaleci dalsze kroki postępowania. Jeżeli problem ma podłoże psychologiczne, a wiele na to wskazuje z Pani opisu, szukanie odpowiedzi w internecie niewiele pomoże.

Pozdrawiam
Marta Widera-Kędryna

Witam Panią. Nie mam kompetencji by doradzać Pani w zaleconej przez lekarza pediatrę farmakoterapii. Mam natomiast przekonanie, że może Pani prosić o skierowanie do psychologa dziecięcego w ramach NFZ lub poszukać w swojej okolicy takiego specjalisty i udać się na prywatną wizytę. Warto upewnić się czy moczenie nocne syna nie ma podłoża psychologicznego. Gdyby się okazało, że ma będzie Pani mogła skorzystać z niezbędnej w tej kwestii pomocy psychologicznej. Pozdrawiam Panią