Jak poradzić sobie ze strachem przed ośmieszeniem?

Witam, mój problem polega na tym, że strasznie boję się zbłaźnić przed ludźmi. Teraz jest odrobinę lepiej bo sama siebie starałam się przekonywać, że jeżeli np przejdę przez centrum miasta to nie musi oznaczać że wszyscy ludzie będą się na mnie patrzeć itp. ale nie o tym ostatnio miałam zadzwonić do osoby której nie znam (nigdy nie odbieram od nie znanych numerów bo się wstydze i boje że się upokorzę mimo że to tylko rozmowa przez telefon), jak się o tym dowiedziałam to się rozryczałam i nie chciałam nigdzie dzwonić ale wiedziałam że muszę więc jakoś się wzięłam w garść ale mimo to jest to bardzo uciążliwe.

Dzień dobry, bardzo trudno obecnie przypuszczać skąd się bierze Pani problem. Zapewne pokazuje on że ma Pani bardzo niskie poczucie wartości. Warto pomyśleć o psychoterapii. Mogłaby Pani popracować nad wzmocnieniem pewności siebie. Domyślam się że znacznie zniwelowałoby to Pani problem z odbieraniem telefonów oraz wpłynęło na pozytywne myślenie o sobie. Jak się domyślam obecnie często się Pani wewnętrznie krytykuje. Proszę pamiętać że takie objawy nie leczone mogą się nasilać .
Pozdrawiam A. Pacia