Jak przełamać swój strach przed kontaktem z innymi?

Witam szanownych ekspertów, mój problem jest taki iż od 13 lat mieszkam na obczyżnie i bedąc tutaj czy w Polsce panicznie bałam się korzystać z telefonu tz miałam strach przed umówieniem się z lekarzem czy rozmową z urzędnikami czyli ogólnie mówiąc boje się rozmawiać przez telefon teraz dochodzi język obcy gdzie panicznie boję się ,że czegoś nie zrozumiem .Poza tym od kąt tutaj zamieszkałam boje się ludzi, na spacerze z psem modle się tylko oby mnie nikt nie zaczepił i nie chciał rozmawiać ,w pracy trzymam się z daleka również od ludzi chociaż mam wrażenie że oni pozbyli by się mnie w niej bo im zawadzam zabieram tz prace:( Ogólnie wszystko widzę negatywnie ,jestem zawsze na nie i często płacze . Mąż ma mnie dosyć dodam że pracujemy razem i też widzi co się dzieje ciągle mi powtarza że to tylko praca i nie mam się tak wszystkim stresować i widzieć wszystko w czarnych kolorach . Ale ja niestety nie potrafię inaczej ,ciągle mam w myślach że stanie się coś złego ,boję się że mąż mnie zostawi bo on ciągle też mi powtarza że ze mną nie da się już żyć .Do lekarza boję się iść bo nie mówię na tyle dobrze po angielsku abym mogła mu wytłumaczyć co się ze mną dzieje poza tym wstydzę się .Dodam że nie mam wielu znajomych z którymi mogłabym sięspotkać a przyjaciół to już wcale. Moja córka jest już prawie dorosła i też ma swoje życie Nastolatki .Co mam robić ,czy jestem chora psychicznie?

Witam! Przez lata hodowała Pani zespół lękowy, Który rzeczywiście może zdecydowanie zmienić Wasze życie towarzyskie, rodzinne i zawodowe. To należy leczyć u psychiatry, psychologa lub psychoterapeuty. Leczenie typowe jak wielu nerwic (zespołów lękowych): psychoterapia z odpowiednio dobranymi lekami, najlepiej z grup SSRI, SNRI. Jeżeli "na obczyźnie" będzie problem z psychoterapeutą, to proszę w internecie znaleźć trening autogenny Schultza lub Jacobsena - powinny "zastąpić" psychoterapię. Leczenie minimum 6 miesięcy. Powodzenia W. Łuczkowski.

Witam Panią,
Zaburzenia lękowe i fobia społeczna całkowicie dezorganizują
życie, utrudniają normalne funkcjonowanie,
a właściwie nie pozwalają skupić się nad tym co ważne
i wywołują niemiłe emocje, zabierając
tym samym całą radość życia.
Człowiek, dotknięty fobią społeczną w relacjach z innymi
ludźmi stale doświadcza obezwładniającego lęku
i nieustannie przeżywa katusze.
Zdarza się, że nawet wyobrażenie sobie jakiejś sytuacji
towarzyskiej czy nawet zwykłej rozmowy napełnia ogromnym lękiem.
Antropofobii często towarzyszy rozdrażnienie,
napięcie psychiczne oraz nieumiejętność odpoczywania.
Fobia ta może doprowadzić do izolacji społecznej.
Dobre rady na portalu raczej nie wystarczą.
Żeby Pani pomóc, należy dotrzeć do źródeł Pani lęków
i na tej podstawie opracować właściwą metodę terapii.
Dlatego zachęcam Panią do podjęcia psychoterapii
u polskiego psychoterapeuty lub przez skype’a.
Terapeuta pomoże Pani uporać się zarówno z objawami
jak i przyczynami lęków oraz ich konsekwencjami.
Psychoterapia pozwoli Pani spojrzeć na siebie
i innych ludzi z odpowiedniej perspektywy,
a także wzmocnić poczucie własnej wartości
i nawiązać właściwe relacje z ludźmi,
dzięki czemu odzyska Pani spokój i radość życia.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,
psycholog,
psycholog24x@gmail.com
tel. 505 075 298,
http://psycholog24online.pl