Jak skutecznie poradzić sobie z nerwicą lekową?

Od 3 lat borykam się z nerwicą lękową pierwszy raz pojawiła się w drugiej gimnazjum chodziłam do psychologa. Wszystko ustało na 3 lata i teraz znów powróciło z podwójną siłą. Przez pewne sytuacje z znajomymi, orqz śmiercią zwierzęcia stres tak sie nasilił ze nie wychodzę z domu od 7 miesięcy boję się juz nawet chodzić po własnym domu, a za tydzień trzrba wracać do szkoły i nie wyobrażam sobie przejechać i przejść do szkoły do innego miasta sama!. Co mam zrobić, nie mam energi, zawroty głowy mocne bicie serca itp, także mam bardzo mocne myśli samobójcze, nie mam już siły na nic...

Szanowna Pani,

Proszę umówić się na konsultację z psychiatrą (np. z Centrum Zdrowia Psychicznego) oraz zapisać się do psychoterapeuty. W czasie oczekiwania na kontakt ze specjalistą może Pani skorzystać z pomocy psychologa dyżurującego pod numerem telefonu 116 123 - to linia dla osób w kryzysie czynna codziennie w godzinach 14:00-22:00. W przypadku nasilonych myśli samobójczych może Pani w każdej chwili zadzwonić na pogotowie ratunkowe i poprosić o pomoc. Warto pozwolić sobie pomóc.

Bardzo namawiam do zadbania o siebie.