Strach przed zaangażowaniem się w związek

Dobry wieczór. Mam problem . Zakochałam się ,ale boję się z nim być ... tak bardzo się boję że czasem mam ochotę uciec , zablokować jego numer , wyjechać ... Ale gdy dzwoni nie umiem się powstrzymać żeby nie odebrać od niego telefonu ... Wiem , że on do mnie też coś czuje ... Ale boje się z nim być ... Ostatnio go odepchałam gdy byliśmy sami ... To już kolejny facet z którym nie umiem być , bo mam dziwne myśli ... A od niego bije takie ciepło ... Jest tai kochany uwielbiam go co mam zrobić ?

Witam serdecznie,
z Pani wiadomości przebijają dość skrajne emocje i potrzeby. Z jednej strony zakochanie, potrzeba bliskości i zażyłości, a z drugiej silny lęk przed wejściem w relację. Lęk wydaje się być dominujący w Pani emocjach. Jeżeli opisany przez Panią schemat powtarza się już po raz kolejny, to prawdopodobnie jest na tyle mocno zakorzeniony w Pani psychice, że będzie powtarzał się w przyszłości. Z pewnością nie jest to sytuacja komfortowa, przeciwnie, wywołująca frustrację, złość na siebie samą i bezradność. Jeżeli trudno Pani samej dotrzeć do źródła tego paraliżującego lęku i automatycznie pojawiających się myśli, to warto poszukać pomocy dla siebie. Myślę tu o pomocy psychologicznej. Pod okiem terapeuty będzie Pani miała możliwość zajrzenia w głąb siebie i zlokalizowania źródła lęku przed mężczyznami.
Pozdrawiam.

to rozległy i wielowątkowy temat.odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY (moża też pracowac na skypie).pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza