Jak poradzić sobie ze wzdęciami w ciąży?

Witam serdecznie , mam pytanie dotyczące wzdęć brzucha , mam 34 lata i jestem w 7 tygodniu ciazy . Co robic zeby ustąpily , czy sa niebezpieczne , jakich potraw unikać ? Pozdrawiam serdecznie Joanna

Witaminy w ciąży

Lek. Tomasz Budlewski

Tego typu objawy mogą wynikać po prostu z ciąży. Proponuję udać się do lekarza rodzinnego. Po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć. Co do ograniczania na pewno warto zmniejszyć ilość spożywanych nasion i roślin strączkowych oraz nie spożywać napojów gazowanych.