Jak postępować gdy ponownie pojawi się hemoroid?

25 czerwca miałam usuwane polip odbytu i guzików krwawniczych a 8 sierpnia znowu z odbytu wyszedl mi hemoroid duży i bolesny co robić? Jestem załamana.

Proszę zgłosić się na wizytę kontrolną do chirurga, który wykonał pierwotny zabieg. Niestety, jest to choroba przewlekła, z tendencją do nawrotów. Do tego czasu może Pani stosować środki łagodzące dolegliwości, dostępne w aptece bez recepty.