Zapytaj lekarza

7 3 6 , 9 5 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak powiedzieć partnerowi, że mam lęki i czuję się fatalnie?

Jestem w drugiej ciąży, ale kompletnie mnie ona nie cieszy. Nieustannie myślę o tym, że coś się stanie, ciągle płaczę, nie mam ochoty nigdzie wychodzić. Raz wpadam w euforię, za chwilę zamykam się w łazience z płaczem. Wpadam w szał, a po chwili wyłączam się jak automat, przestaję myśleć o czymkolwiek. Partner kompletnie mnie nie rozumie i zrzuca to na karb hormonów. Czy powinnam skorzystać z pomocy, czy to przeczekać? Jak powiedzieć partnerowi, że mam lęki i czuję się fatalnie?
KOBIETA, 29 LAT ponad rok temu

Palenie w ciąży - świadomy wybór

Witam, jeżeli odczuwa Pani taką potrzebę, proszę skorzystać z pomocy, porozmawiać o swojej sytuacji z psychologiem, zastanowić się nad dalszą formą wsparcia. Warto również o swoim samopoczuciu porozmawiać z lekarzem na najbliższej wizycie kontrolnej. Każda ciąża jest inna, odczuwa Pani różnice, być może czuje się Pani przeciążona codziennymi obowiązkami. Proszę zastanowić się jakiej pomocy oczekuje Pani od partnera i porozmawiać z nim o tym. Pozdrawiam serdecznie

0

Witam.
Myślę, że są trzy takie obszary, których załatwienie może Pani pomóc.
Po pierwsze szczera, nieoceniająca i życzliwa rozmowa z partnerem o tym, co Pani czuje, czego potrzebuje i jaki jest Pani nastrój.
Po drugie uważam, że wszystkie niepokojące objawy powinny być przedyskutowane z lekarzem ginekologiem - położnikiem na wizycie.
Po trzecie proponuję skorzystanie z konsultacji u psychologa/psychoterapeuty.
Życzę odwagi i wytrwałości,
Dariusz Pysz-Waberski

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy