Jak powiedzieć partnerowi, że mam lęki i czuję się fatalnie?

Jestem w drugiej ciąży, ale kompletnie mnie ona nie cieszy. Nieustannie myślę o tym, że coś się stanie, ciągle płaczę, nie mam ochoty nigdzie wychodzić. Raz wpadam w euforię, za chwilę zamykam się w łazience z płaczem. Wpadam w szał, a po chwili wyłączam się jak automat, przestaję myśleć o czymkolwiek. Partner kompletnie mnie nie rozumie i zrzuca to na karb hormonów. Czy powinnam skorzystać z pomocy, czy to przeczekać? Jak powiedzieć partnerowi, że mam lęki i czuję się fatalnie?

Witam, jeżeli odczuwa Pani taką potrzebę, proszę skorzystać z pomocy, porozmawiać o swojej sytuacji z psychologiem, zastanowić się nad dalszą formą wsparcia. Warto również o swoim samopoczuciu porozmawiać z lekarzem na najbliższej wizycie kontrolnej. Każda ciąża jest inna, odczuwa Pani różnice, być może czuje się Pani przeciążona codziennymi obowiązkami. Proszę zastanowić się jakiej pomocy oczekuje Pani od partnera i porozmawiać z nim o tym. Pozdrawiam serdecznie

Witam.
Myślę, że są trzy takie obszary, których załatwienie może Pani pomóc.
Po pierwsze szczera, nieoceniająca i życzliwa rozmowa z partnerem o tym, co Pani czuje, czego potrzebuje i jaki jest Pani nastrój.
Po drugie uważam, że wszystkie niepokojące objawy powinny być przedyskutowane z lekarzem ginekologiem - położnikiem na wizycie.
Po trzecie proponuję skorzystanie z konsultacji u psychologa/psychoterapeuty.
Życzę odwagi i wytrwałości,
Dariusz Pysz-Waberski