Jak powinien być leczony zgryz?

Witam .Kilka dni temu po 5 latach noszenia aparatu zostal on sciàgnièty ,niestety dwojki sà nadal cofniète i szpary zostaly zamkniète scisnièciem zèbow podczas sciàgania aparatu.Mam retencyjny staly i wkladke na noc.Niestety nie jestem zadowolona widze ze zaczyna siè robic szpara a te co byly widoczne sà poprostu zamaskowane od srodka.Zèby sà dziwnie ustawione.Na temam aparatu retencyjnego dostalam odpowiedz ze w razie czego mam isc do stomatologa na podklejenie jak by cos siè dzialo.Pani doktor wogule nie informowala mnie co robi ,na temat popèkanego szkliwa odpowiedziala ze to z wiekiem bo przeciez mam 42lata.Co dalej ,boje siè ze zèby zacznà sie rozchodzic bo przez cale leczenie non stop byly przesuwane ,non stop mialam szpary jak nie z jednej to z drugiej strony jak by ortodontka nie wiedziala co robic .W lipcu jak jej zarzucilam ze pezeciaga leczenie to podczas wymiany gumek scisla zèby i powiedziala ze mozemy sciàgac aparat przy czy chcial zwrocic polowe za leczenie a teraz to poprostu chciala siè mnie po byc.mam retencyjny staly i wyjmowany i na tym zakonczyla leczenie.

Bez dokładnej diagnozy mogę jedynie stwierdzić, że zgryz powinien być leczony po dokładnym zbadaniu stanu ogólnego organizmu, zaburzeń czynnościowych, kostnych i zębowych. W wieku 42 lat pęknięcia szkliwa są niestety powszechne. Szpary podczas leczenia ortodontycznego są rzeczą normalną i potrzebną. Pozdrawiam