Jak powinien działaś lek Zolafren?

Witam lecze sie psychicznie od 3 lat bylam u lekarza i stwierdzil depresje dwubiegunowa afektywna bralam lek zalasta do rozpuszczania 5 albo 10 i czułam sie świetnie po tym leku i on został zmienony na inny i teraz znowu wrócilismy do niego i biore wieksza dawke ale w tabletkach zolafren nazwa niby to samo. Ale już nie ma tego efektu co bylo czemu to tak sie dzieje wczesniej wgl nie mialam myśli samobójczych a teraz mam lek nie dziala jak wczesniej.

Dzień dobry,
Rzeczywiście te dwa leki mają taką samą substancję czynną - olanzapinę. Do chwili obecnej nie wiadomo, dlaczego dochodzi do osłabienia skuteczności działania leków w psychiatrii, ale rzeczywiście tak się dzieje. Można próbować zastosować inny lek, w zależności jakie objawy występują.
Pozdrawiam