jak powróci do dawnej wagi

Witam mam 21 lat, 169 cm, obecnie 56 kg. Odkąd zaczęłam brać leki antykoncepcyjne przytyłam. Wydaje mi się że to one są powodem tej wagi. Zanim zaczęłam je brać ważyłam 48 kg. Jestem wegetarianką. Mój dzienny jadłospis wygląda tak: pół godziny po przebudzeniu jem dwa tosty+ kawa/herbata (oczywiście bez cukru ponieważ nie używam oraz bez słodzika) później przeważnie o 14-15 obiad zupa pomidorowa, kalafiorowa lub warzywna (zabielana) oraz omlet z jajka, gołąbek z ryżem jakieś pierogi (5-7 szt), kopytka kasza gryczana, ryż ze śmietaną no i oczywiście jakaś sałatka lub brokuły. Na kolację zjadam jakąś kanapkę z serem lub płatki. Czasami obiad zamieniam z kolacja. Staram się nie jeść słodyczy ani kartofli. Średnio w ciągu doby piję ok 1,5 l wody smakowej. No i moja waga ani drgnie nie wiem co mam zrobić??
21 LAT ponad rok temu

Witam,

Przede wszystkim Twoja masa ciała jest prawidłowa i nie musisz się odchudzać. Powinnaś jednak zacząć odżywiać się według zdrowych zasad żywienia, ponieważ to, że jesteś wegetarianką nie oznacza, że nie możesz mieć w przyszłości nadwagi. Na początek możesz zapoznać się ze zdrowymi zasadami żywienia i zacząć się do nich stosować. Dzięki temu uzyskasz niezbędną wiedzę potrzebną do prawidłowego odżywiania. O zdrowych nawykach przeczytasz w artykułach http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki

Pamiętaj też o aktywności fizycznej. Polecam ćwiczenia fizyczne, wykonywane przynajmniej 3 razy w tygodniu po 45 minut. Zacznij od 15 minut ćwiczeń siłowych, a po tym czasie przejdź do części aerobowej (rower, pływanie, marsz czy steper/wchodzenie po schodach). Dzięki temu zawartość komórek tłuszczowych zostanie skuteczniej spalona. Ćwiczenia aerobowe muszą być wykonywane średniointensywnie przez minimum 30 minut. Proponuję ćwiczenia siłowe, które znajdziesz na naszej stronie www.abccwiczenia.pl

Pamiętaj również, że na efekty pracy trzeba czekać czasem nawet kilka miesięcy, jednak nie powinno to zmniejszyć Twojej motywacji.

Pozdrawiam.