Jak pozbyć się bardzo dużego brzucha?

Witam! Mam 26 lat. Ważę 58 kg przy wzroście 155 cm. Zdaję sobie sprawę, że moja waga jest prawidłowa. Problem natomiast stanowi bardzo duży brzuch. Wyglądam tak, jakbym była w ciąży. Jeszcze 3 lata temu ważyłam 45 kg. Ale odkąd pracowałam na zmiany, jadłam nieregularnie, niezdrowo, dorobiłam się ogromnego tłuszczyku na brzuchu i bokach. Wiem, że najlepszym rozwiązaniem byłaby aktywność fizyczna, niestety, nie mam na nią zbyt dużo czasu. Od dwóch tygodni zmieniłam nawyki żywieniowe. Jem 4 posiłki. Ostatni ok.18. Bardzo proszę o pomoc. Nie mogę już patrzeć na te wałki tłuszczu. Z góry dziękuję.
26 LAT ponad rok temu

Witam!

Nadmiar tkanki tłuszczowej w okolicach brzucha jest powszechnym problemem wśród osób nawet z prawidłową masą ciała. Jest jednak niebezpieczna. Zwiększa bowiem ryzyko chorób dietozależnych (cukrzycy, nadciśnienia tętniczego i chorób serca). Dlatego pierwszym krokiem powinno być ograniczenie niezdrowych przekąsek i wprowadzenie prawidłowych nawyków żywieniowych. Sport jest równie istotnym elementem, co właściwa dieta, dlatego nie powinna Pani z niego rezygnować. Już 30 minut 3 razy w tygodniu wystarczy, aby wyrzeźbić ciało i ujędrnić skórę.

Powinna Pani zacząć stosować się do zdrowych nawyków żywieniowych:
- Należy spożywać 4-5 posiłków dziennie.
- Posiłki powinny być lekkie i małe objętościowo.
- Należy jeść, co 3-4 godziny.
- Nie powinno się przejadać.
- Należy spożywać posiłki powoli.
- Codziennie powinno się spożywać:
5 porcji produktów zbożowych,
4 porcje warzyw,
3 porcje owoców,
2 porcje produktów mlecznych,
2 porcje tłuszczu (2 łyżeczki oleju),
1 porcja mięsa lub jego zamienników (ryby, rośliny strączkowe).
- Należy ograniczyć produkty typu fast food, słone i tłuste przekąski, słodycze, słodkie i gazowane napoje i inne.
- Białe bułki należy zastąpić pełnoziarnistymi lub pieczywem graham.
- Należy pić około 1,5 l wody niegazowanej i niesmakowej, herbaty zielonej, czerwonej lub owocowej.

Pozdrawiam.