Jak pozbyć się gazów o nieprzyjemnym zapachu?

Witam.Od miesiąca wydaje częściej niż normalnie i bardziej śmierdzące gazy. Co może być ich przyczyną ? Dodam też ze od miesiąca jestem za granicą ale odżywiam się normalnie .Polskie jedzenie , nie śmieciowe. Jak się ich pozbyć ? Badzo prosze o pomoc gdyż jest to bardzo krępujące,tym bardziej w pracy , ponieważ w jednym pokoju przebywam z jszcze dwoma osobami. Prosze o szybką i pomocną odpowiedź. Z góry dziękuje !

Najprostszym sposobem na odkrycie tego co nie służy naszemu trawieniu jest prowadzenie dzienniczka spożywanych pokarmów wraz z komentarzami jak się czuliśmy lub jakie efekty dany pokarm powodował.

Nie wiem w jakim kraju się Pani znajduje, ale być może używa się tam specyficznych przypraw lub jedzenie jest inne mimo że wygląda podobnie.

Być może jest to kwestia przyzwyczajenia organizmu do innego trybu życia i nowych potraw.

Może to być również wynik stresu.

Pozdrawiam,
Emilia Kołodziejska
www.dietcoaching.pl

Nadmiar gazów, szczególnie tych o nieprzyjemnym zapachu, powstaje w wyniku fermentacji jelitowej. Jeśli przeciążamy nasz przewód pokarmowy potrawami ciężkostrawnymi (lista), to bakterie obecne w jelicie grubym muszą intensywniej pracować, aby oczyścić jelito – przyspieszają procesy fermentacyjne, czego skutkiem jest nadmiar gazów.
-warzywa ciężkostrawne: groch, fasola, bób, kapusta, brukselka, por, kalafior, szparagi, cebula, czosnek,
- nabiał: jaja i ich przetwory, sery pleśniowe,
- ryby: zwłaszcza karp, mintaj, śledź w oleju i pomidorach, sardynki w oleju i pomidorach,
- napoje: gazowane, drinki alkoholowych, kawa i napoje zawierające kofeinę
- duże ilości słodyczy oraz tłustych pokarmów.