Jak pozbyć się takich napadów, przy których występują bezdechy?

Panie profesorze, Potrzebujemy pilnie pomocy. Mój tata od stycznia ma napady(okreslaneprzez lekarzy inne stany padaczkowe) , podczas ktorych dochodzi do sinicy twarzy(cała głowa robi sie niemalże czarna) , wystepuje bezdech ok. 50sek,silny Skórcz mięśni,ciało jest zesztywniałe, głowa mocno odchylona do tyłu, dusi sie flegmą. Akcja najcięższego stanu trwa ok. 2min. Z kolei spokojny oddech wraca po ok. 10min. Rezonans wykazał oponiaka 0.5cm na poziomie wcięcia namiotu móżdżku po stronie prawej. Dostaje leki przeciwpadaczkowe i relanium, z dnia na dzień czuje sie coraz gorzej. Wczoraj pobrany płyn mózgowo rzdeniowy, nue wykazuje zapalenia w układzie nerwowym. Od stycznia miał juz 13 napadów i nikt nie jest w stanie nam pomóc,żadne leki nie działają, napady ciągle sie pojawiają. Bardzo proszę o pomoc.

Witam! Przytoczony opis odpowiada klasycznemu napadowi padaczkowemu "grand mal", natomiast stwierdzony w RM oponiak jest najprawdopodobniej przyczyną. Skoro podejrzewamy, że przyczyną napadów padaczkowych jest guz mózgu, to należy go usunąć, tym bardziej, że z reguły oponiaki nie są złośliwe. Jeżeli dojście w trakcie operacji wydaje się być trudne, to wiadomo, że oponiaki bardzo dobrze reagują na radioterapię. Konieczna opinia dobrego neurochirurga. Powodzenia W. Luczkowski.