Przewlekłe stany lękowe i zespół lęku uogólnionego

Witam. Cierpię na przewlekłe stany lękowe, zespół lęku uogólnionego jestem pod opieką psychiatry i psychoterapeuty. W dzieciństwie (prawie 30 lat temu) miałam dwa napady padaczkowe. Przez 30 lat nic się nie wydarzyło, a teraz przyjmuję leki takie jak Lerivon 30 wieczorem, Asentra, Xanax a czasami doraźnie Lorafen . Wcześniej również na dzień brałam Lerivon 10 i Escitalopram ale nie pomagały na stany lękowe więć zmieniono na inne. Boję się , że te leki mogą wywołać napady padaczkowe.

Witam. Myślę, że warto poszerzyć psychoterapię o naukę minimalizowania, oswajania, znalezienia dla siebie odpowiedniej strategii postępowania w przypadku zaistnienia napadu padaczkowego itp. Np. korzystając dodatkowo z pomocy innego psychologa czy edukatora psychologicznego. Pozdrawiam

O ile leki te nie zwiększają prawdopodobieństwa pojawienia się napadów, większego niż statystyczne prawdopodobieństwo, to przydałaby się pomoc w radzeniu sobie z lękiem przed atakiem padaczkowym, gdyż z tego co Pani opisała, to jest w tym momencie zgadanieniem problamatycznym.