Jak pozbyć się trądziku w wieku 30-lat?

Witam, mam prawie 30 lat i problemy z trądzikiem. Dużo widocznych wągrów które aż same chcą wyjść oraz często robią mi się wielkie bomby które aż bolą leży myciu czy spaniu. Zawsze go miałam ale ostatnio się nasilil. Choruje na skórną postać celiakii, stosuje dietę bezglutenową, ostatnio zmieniłam mleko i jogurty na bez laktozy. Dodatkowo strasznie się denerwuje dosłownie wszystkim a nie chce taka być.. praca dziecko dom obowiązki jak każdy.. co mi jest? Nie mogę na siebie patrzeć..błędne koło..

Witam, przy tak nasilonym problemie sugeruję, by zrobiła Pani testy na nietolerancje pokarmowe (np. Food Detective) i skrupulatnie zastosowała wykluczenia pokarmów, które Pani szkodzą. Zmiana mleka na bezlaktozowe nie rozwiąże problemu - jeśli test wykaże nietolerancje białek mleka, to na kilka miesięcy wskazane jest wykluczenie wszelkiego nabiału (z zamianą masła zwykłego na klarowane). Ponadto proszę unikać wyrobów z białej mąki (jeśli po testach dopuszczone będzie jakieś zboże - chodzi tu o wykluczenie zbóż ze względu na inne białka, a nie gluten) i przede wszystkim wszelkich słodyczy i słodzenia napojów cukrem i miodem. Doradzam również unikania drożdży - w pieczywie, piwie i winie. Dodatkowo polecam suplementację dobrej jakości probiotykiem przez kilkanaście tygodni, codziennie do śniadania. I proszę znaleźć dobrą kosmetyczkę - na pewno znajdzie sposób, by skóra wyglądała lepiej. Takie dwutorowe podejście da najlepszy efekt. Pozdrawiam

Dzień dobry :). Proszę umówić się na konsultację do lekarza dermatologa. Lekarz podczas konsultacji obejrzy zmiany, zbada je . Jeśli będzie taka potrzeba zleci wykonanie badań dodatkowych .Następnie będzie mógł postawić diagnozę oraz wdrożyć odpowiednie leczenie. Serdecznie pozdrawiam i życzę miłego dnia.

www.lenartowiczclinic.pl