Jak pozbyć się wystającego brzucha?

Mam 14 lat, 163 cm wzrostu i ważę 60 kg. Jak dla mnie to za dużo - w ogóle to moim problemem jest to, że mam bardzo wystający brzuch, nie wiem jak się pozbyć tych fałd! Jest mi okropnie źle z tym, jak wyglądam! Od ponad pół roku się odchudzam, schudłam 10 kg., ale brzuch nadal jest... ;( Ćwiczę regularnie (robię 200 brzuszków dziennie) i to nic nie pomaga! Nie wiem już sama, co mogę zrobić. Zbliżają się wakacje, i chciałam dobrze wyglądać w kostiumie. Poza tym, jak rodzice wychodzą z domu, to nie mogę się powstrzymać od podjadania - jem wszystko: płatki na mleku, robię tosty, jem chipsy, wychodzę do cukierni po ciastka... Później próbuję się tego pozbyć (coś typu palce w gardle), jednak nigdy nie starczy mi na to odwagi, najczęściej biję się mocna (po brzuchu, po nogach, po głowie), nie sięgam po ostre przedmioty... Często płaczę. Czy możecie mi państwo pomóc w rozwiązaniu mojego problemu? Bardzo proszę o pomoc! Jestem załamana... ;(
14 LAT ponad rok temu

Witam,

Twoim problemem jest nadmierne podjadanie, z którym nie możesz sobie poradzić, a także trudności w zaakceptowaniu własnego ciała. Powinnaś zwrócić się do specjalisty psychologa, który pomoże Ci zrozumieć własne ciało i potrzeby.

Nie powinnaś kierować się zachciankami, ale głodem. Twój ośrodek głodu jest zagłuszony przez nadmiar emocji, którymi się sugerujesz. Pamiętaj, że najważniejsze jest Twoje zdrowie i to nim powinnaś się zainteresować.

Pozdrawiam.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Jak schudnąć i pozbyć się wystającego brzucha?

Przy wzroście 169 ważę 49, a czasami 50 kilo. Czy to odpowiednia waga? I przy tym mam wystający i duży brzuch. Chciałabym jeszcze schudnąć jakieś 2-3 kilo.  
ponad rok temu

Witam,

BMI wyliczony na podstawie podanego wzrostu i wagi wynosi 17,1, co oznacza niedowagę. Zamiast pracować nad utratą masy ciała, wskazane jest raczej jej przybranie

Pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Wystająca oponka na brzuchu - jak się tego pozbyć?

Witam, mam 26 lat i jestem mamą dwójki dzieci. 8 miesięcy temu urodziłam synka przez cesarskie cięcie i od tamtej pory mam u dołu brzucha oponkę, której nie mogę się pozbyć. Dodam, że zawsze byłam szczupła i mniej wiecej ważyłam 40-43 kg; po ciąży ważę 50 kg. Stosowałam brzuszki, ale nic mi to nie dało. Może powinnam zażywać leki na szczupłą sylwetkę? Jestem już zdruzgotana i nie wiem co mam robić, chciałabym mieć chć troszkę mniejszy brzuch, proszę o radę...
KOBIETA, 26 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania

Witam.
Na obecny wygląd Pani brzucha ogromny wpływ ma stan, w jakim były jego mięśnie przed ciążą. Jeśli nie ćwiczyła Pani tych partii mięśni regularnie przed ciążą to były one wiotkie, a ciąża spowodowała ich dodatkowe osłabienie, co objawia się teraz nielubianą fałdką. Należy również pamiętać, że cesarskie cięcie to rozcięcie powłok brzucha, w tym także mięśni - to również ma wpływ na wygląd brzucha po „cesarce”.
Może warto spróbować ćwiczeń skoncentrowanych na dolnej partii brzucha.
Bardzo prostą a efektywną propozycję ćwiczenia znajdzie Pani pod tym linkiem: http://portal.abczdrowie.pl/miesnie-brzucha-dolny-odcinek-0.

Świetnym ćwiczeniem jest również położenie się na plecach, uniesienie prostych nóg nad podłoże nie więcej niż 30 cm, przyciągnięcie ich do brzucha i ponowny wyprost bez opuszczania na podłoże. Na początek wystarczą 3-4 serie po 20 powtórzeń z 0,5-minutowymi przerwami między kolejnymi seriami. Bardzo dobrą alternatywą są też ćwiczenia na pływalni w odciążeniu z pasami lub makaronami. W Pani przypadku dobrym ćwiczeniem będą tzw. strony świata. Wykonujemy je z pozycji stojącej z makaronem przełożonym od tyłu pod pachami. Najpierw kładziemy się na plecach z przyciągnięciem nóg do brzucha. Rozprostowując nogi powracamy do pozycji wyjściowej. Kolejnie odrywamy nogi od dna, przyciągając kolana do klatki piersiowej i wyrzucamy nogi do boku. Następnie znowu nogi przyciągamy do brzucha i wyrzucamy je w tył tak, aby położyć się na wodzie na brzuchu i znowu przyciągamy nogi do brzucha i wyrzucamy je do drugiego boku tak, aby połączenie wszystkich ruchów zakreśliło koło (strony świata). Warto jednak skonsultować wykonywanie tych ćwiczeń ze swoim lekarzem przy następnej wizycie. Powinien on skontrolować proces gojenia się blizny i stwierdzić brak przeciwwskazań do tego typu aktywności fizycznej.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty