Mam wystający brzuch - co robić?

Mam 15 lat, 161 cm wzrostu i ważę 60 kg... i mam wystający brzuch. Ćwiczę na skakance ok. 30-40 minut. Czy to mi pomoże schudnąć w dwa tygodnie 2 kilogramy? Oczywiście pamiętam o odpowiedniej diecie..., ale dużo jem. Zazwyczaj na śniadanie mogłabym nic nie jeść, to kolacja mnie przytłacza, jednak staram się robić na odwrót. Jem białą kapustę, aby nie czuć głodu, oczywiście nie całą główkę, tylko jakiś kawałek, jem jabłka, ale i jem słodycze... Czy dobrze robię skacząc na skakance? Czy dobrze robię jedząc kapustę? Czego powinnam nie jeść?
15 LAT ponad rok temu

Witam!

Twoje BMI (wskaźnik masy ciała) wynosi 23. Oznacza to, że masz prawidłową masę ciała i nie musisz się odchudzać. Jesteś w wieku dojrzewania, kiedy to Twój organizm potrzebuje wszystkich niezbędnych składników odżywczych, aby mógł się prawidłowo rozwijać i funkcjonować. Dlatego zapomnij o restrykcyjnych dietach odchudzających, a zacznij stosować się do zasad zdrowego odżywiania. Znajdziesz je tu: http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki-piramida-zdrowego-zywienia.

Kapusta, jak każde warzywo, jest zdrowa i zawiera mało kalorii. Oprócz tego jest bogata w błonnik pokarmowy, który sprzyja odchudzaniu, ponieważ zmniejsza uczucie głodu. Jednak taki sam efekt uzyskasz, jedząc inne warzywa, a po nadmiernej ilości kapusty możesz czuć się wzdęta. Dlatego pamiętaj o różnorodności.

Bardzo dobrze, że uprawiasz sport. Może być to zarówno skakanka, jak i brzuszki czy taniec. Jeśli znudzi Ci się skakanie spróbuj czegoś innego.

Jeśli chcesz się pozbyć tkanki tłuszczowej z okolic brzucha, to stosuj się do 3 zasad:
1. nabierz zdrowych nawyków żywieniowych,
2. ogranicz słodycze i słodkie napoje,
3. bądź aktywna fizycznie.

Pozdrawiam.