Jak pozbyć się zbędnych centymetrów?

Witam, Jestem 18-letnią kobietą, która ma skoliozę, anemię i problemy z nadmiarem ciałka. Przy 171 ważę 70 kilo. Sporym problemem są dla mnie boczki, uda i brzuszek. Nie mam zbyt dużo czasu na ćwiczenie, a także przez problem z kręgosłupem nie mogę wykonywać niektórych ćwiczeń. Do tego ciężko mi odmówić sobie słodkości. Ogólnie nie jadam zbyt wiele. Chciałabym schudnąć. Już nie tyle, by było widać znaczną zmianę w kilogramach. Chcę przynajmniej mieć o parę centymetrów mniej w biodrach, które są dla mnie największym problemem.
KOBIETA ponad rok temu

Witam,

Powinnaś zacząć wykonywać ćwiczenia, które pozytywnie wpłyną na Twoją postawę. Przy skoliozie korzystne jest pływanie, które wpływa również na znaczną utratę tkanki tłuszczowej.
Jeśli chodzi o dietę, nie powinnaś stosować restrykcyjnych diet odchudzających, które mogą tylko pogłębić Twoje problemy żywieniowe. Zacznij spożywać więcej produktów bogatych w żelazo, witaminę B12 oraz kwas foliowy. Dodatkowo powinnaś spożywać duże ilości witaminy C (warzywa i owoce), która sprzyja wchłanianiu żelaza, a unikać herbaty, kawy, czekolady bogatej w szczawiany i taniny utrudniające jej wchłanianie. Jeśli chodzi o utratę zbędnych kilogramów powinnaś przeanalizować swoje nawyki żywieniowe i wyeliminować z nich błędy. Pomoże Ci w tym artykuł http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki

Pozdrawiam.