Jak przechowywać Gynoflor?

Dzień dobry. Jutro wyjeżdżam na tygodniowy urlop, w pokoju hotelowym nie ma lodówki a chciałabym zabrać ze sobą zapobiegawczo Gynoflor. Czytałam, że może on być przechowywany poza lodówką, ale trzeba go zużyć w ciągu pewnego czasu. Czy po przyjeździe, wkładając go od razu do lodówki jego właściwości nadal będą takie same i termin jego zużycia będzie taki sam? Czy jednak ten tydzień czasu wpłynie na jego termin ważności? Dziękuję za odpowiedź.

Witam
Wedlug producenta mozna gynoflor przez okres od 6-12 dni przechowywać poza lodówką w temperaturze pokojowej. Ważne aby chronić produkt od światła. Taki okres nie wplynie na termin ważności ani zmiany wlasciwosci leku.
Pozdrawiam