Jak przygotować rodzinę na wieść o nowotworze?

Jak powiedzieć rodzinie że zjada mnie nowotwór.Chudnę bardzo szybko w niecałe 3 tygodnie z 44kg schudłam do 42 co wszyscy zauważyli jednak cały czas tłumacze sie tym że po prostu mam szybką przemianę materii. Pomocy nie mogę powstrzymać płaczu,boje sie o ich reakcje.

Informacja o chorobie nowotworowej jest bardzo trudna - nie tylko dla chorego, ale także dla jego otoczenia. Z pewnoscią dodatkowy stres powoduje fakt, że kiedyś trzeba poinformować swoich bliskich o chorobie. Proszę zastanowić się co ułatwiłoby pani poinformowanie bliskich o nowotworze. Potem proszę wyobrazić sobie jakie mogą być ich reakcje na tą informacje i jak pani się na to może zachować. Przez takie zaplanowanie w wyobraźni różnych scenariuszy może się pani bardziej przygotować na realną sytuację. Gdy już pani się zdecyduje na rozmowę z bliskimi - najlepiej będzie nie owijać w bawełnę, nie pozostawiać niedomówień, lecz powiedzieć prosto z mostu o chorobie. Niedomówienia, mówienie na okrętkę jedynie wzbudzi większy stres u wszystkich osób. Dlatego szczere, autentyczne, otwarte komunikowanie będzie w tym wypadku najlepsze - zarówno dla pani, jak i dla bliskich. Pozdrawiam i trzymam kciuki.

Witam,
Proponuję otwarcie powiedzieć rodzinie, ze jest Pani chora. W ten sposób ma Pani szanse uzyskać od nich wsparcie ale też nie będą musieli się domyślać o co chodzi. Prędzej czy później nie będzie Pani miała wyjścia i powie im o co chodzi. Póki to jeszcze wczesne stadium proponuję podzielić się z rodziną tą wiadomością.
Pozdrawiam