Lęk przed powiedzeniem rodzicom o ciąży

Witam, mam 19 lat i jestem w 22 tygodniu ciazy. Nie powiedzialam tego jeszcze rodzicom ponieważ bardzo sie boje. Mama juz kilka tygodni temu powiedziala mi ze jezeli jestem w ciazy to mam sie pakowac i wynosic. Nie wiem co mam zrobic. Chce powiedziec ale strasznie sie boje.

Witam,
Może na początek trzeba się zastanowić czy nie ma w pani rodzinie kogoś, kto przyjąłby panią w obecnym stanie, gdyby rodzice się nie zgodzili. Rozmowa z rodzicami też jest ważna, bo wcześniej czy później i tak się o ciąży dowiedzą. Proszę ich delikatnie przygotować do tej informacji.
Pozdrawiam

Droga Pani. Wydaje mi się, że najlepiej w tej sytuacji będzie kiedy powie Pani o ciąży czując autentyczne wsparcie bliskiej osoby - ojca dziecka, przyjaciółki/przyjaciela itp. Ich obecność w tej sytuacji powinna pomóc Pani w odnalezieniu w sobie odwagi do podzielenia się z rodzicami tą wiadomością. Prędzej czy później i tak będą się musieli dowiedzieć, zatem im szybciej zbierze się Pani na odwagę, tym szybciej - nawet być może po pierwszym gniewie ze strony rodziców - dojdziecie do równowagi. Powodzenia!