Jak radzić sobie z agresją podczas rozmów?

Witam serdecznie , mój problem polega na wpadaniu w złość , szczególnie podczas rozmów . Od razu bez zastanowienia podnoszę głos i wydaje mi się ze jest to jakiś mechanizm obronny każdego rozmówcę nawet jeśli dobrze radzi traktuje jak by chciał mi zaszkodzić i go atakuje słowami krzycząc . Czasami nerwy sa tak duże ze czuje w gardle ucisk nie mogę przełknąć śliny , trzęsą się mi ręce i ściska w klatce piersiowej . Takie stany najczęściej pojawiają się przy rozmowach z niezadowolonym klientem . Mam stresująca prace . Miałem już podobne stany 10 lat temu byłem na badaniach serca , badania nic nie wykazały wszystko jest ok , miałem napady duszności ból w klatce czasami nawet zwroty głowy , bezsenność . Teraz te objawy zaczęły wracać a razem z nimi łatwe wpadanie w złośc , nie mogę sobie z tym poradzić od paru dni zacząłem jeździć na rowerze długie przejażdżki pozwalają na chwile spokoju i ucieczki od codzienności . Myśle ze mój stan wynika z stresującej pracy oraz sytuacji w domu . Jestem niemal pewny ze to jakiś stan nerwicy . Wydaje mie się ze bez specjalisty sobie nieporadze jak 10 lat temu się mi udało to tym razem mam 10x razy więcej na głowie 10x więcej stresu oraz 10x więcej sytuacji w których można wpaść w złość . Czy mój Przypadek to jakiś stan nerwicy ?

Dzień Dobry Panu,

Zacznę od podziękowania Panu i wyrażenia swojego zdania na temat Pana umiejętności introspekcyjnych (wgląd w siebie).

Z Pana obszernej relacji wynika, że jest Pan świadomy, co i jak się z Panem dzieje w momencie pojawienia się napięcia/uczucia złości.

Ucieszyło mnie, że odkrył Pan ulgę w aktywności rowerowej, do czego mocno Pana zachęcam.

Jest takie powiedzenie, którym tutaj na portalu Abc Zdrowie, chętnie dzielę się z Użytkownikami, że:
RUCH zastąpi niemalże każdy ruch, ale żaden lek nie zastąpi ruchu.

Nie napisał Pan, jaki styl życia prowadzi Pan na co dzień?
Bo to ma znaczenie dla dobrostanu psychicznego/fizycznego/mentalnego/duchowego.

Regularna aktywność fizyczna jest fundamentalnym oraz naturalnym sposobem radzenia sobie ze stresem..., wystarczy tylko umówić się samemu ze sobą na taką aktywność.

Również pomocne w radzeniu sobie ze stresem, są techniki medytacyjne/relaksacyjne/kontemplacyjne, jak również tai chi.
Znaczenie ma również ośmiogodzinny regenerujący sen - najlepiej w godz. 22.00-06.00 jak również wartościowe odżywianie oraz suplementacja.

Reasumując, zalecałabym Panu kontrolną/osobista konsultację specjalistyczną psychologiczną/psychoterapeutyczną (najlepiej poznawczo-behawioralną) celem diagnostyki symptomatycznej oraz ewentualnego leczenia.

Gdyby miał Pan życzenie rozmowy ze mną, zapraszam do kontaktu via Skype.

Serdeczności i tylko satysfakcjonującego samopoczucia Panu życzę!

irena.mielnik.madej@gmail.com tel. 502 749 605

Witam,
Diagnozę swojego stanu psychicznego uzyska Pan tylko podczas bezpośredniej konsultacji. Polecam umówienie się na wizytę do psychologa/psychoterapeuty.
Pozdrawiam
Agnieszka Jabłonowska

Witam Pana,
Problemy z kontrolowaniem emocji i nadmierna nerwowość
są zwykle reakcją obronną ludzkiej psychiki na stres, lęk
czy traumatyczne przeżycie.
Źródłem Pana problemów z kontrolowaniem emocji
jest zapewne stres lub przykre doświadczenia z przeszłości.
Możliwe, że również nieadekwatna samoocena,
i brak wiary w swoje możliwości, też negatywnie wpływają
na wszystkie obszary Pana funkcjonowania i sprawiają,
że nie potrafi Pan cieszyć się życiem.
Tak, Pana objawy mogą wskazywać na zaburzenia nerwicowe.
Jednak rzetelną diagnozę można postawić tylko podczas osobistej
konsultacji po wnikliwym przyjrzeniu się różnym sytuacjom
i wydarzeniom na przestrzeni Pana życia, które doprowadziły
do opisanych zaburzeń.
Jeżeli często przeżywa Pan stresujące sytuacje i są trudności
z opanowaniem emocji a chciałby Pan skutecznie pozbyć się
problemu to zachęcam do skorzystania z psychoterapii.
Terapeuta pomoże Panu odzyskać równowagę
wewnętrzną, wzmocnić poczucie własnej wartości,
oraz zdobyć umiejętność kontrolowania emocji
i radzenia sobie ze stresem.
Gdyby chciał Pan porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,
psycholog,
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl