Jak radzić sobie z tymi napadami agresji?

Dzień dobry. Postaram się napisać to jak najbardziej rzeczowo. Od pary lat (2-3) od kiedy zmarł moj tata mam napady złosci, agresji. Bardzo często kiedy ktos mnie zdenerwuje po prostu wpadam w agresje slowna, czasem jest tak że nawet gdy ktoś nic specjalnego mi nie zrobi muszę się na nik wyzyć słownie, obrywa mój chlopak. Po prostu w danej chwili nie jestem w stanie zapanowac nad emocjami i musze dac im upust w agresji slownej. Od razu po sytuacji bardzo tego zaluje, chcialabym cofnąc czas i mysle jak okropnym czlowiekiem jestem ze nie zasluguje juz na nic. Mam problem rowniez z kontrolowaniem mojego chlopaka, boje sie, ze jak jest z kolegami to pewnie mnje zdradzi mimo ze nigdy nie dal mi powodow do tego zebym byla zazdrosna. W mojej glowie sa scenariusze ze napewno teraz ktos go bajeruje albo koledzy buntuja przeciwko mnie. Wydzwaniam wtedy do niego, wyzywam jesli nie odbiera wpadam w straszną naglą panikę mysle ze sobie cos zrobie. Po tych zdarzeniach czuje ze chcialabym sie zmienic byc normalnym spokojnym czlowiekiem i mam wyrzuty sumienia, obiecuje sobie ze to sie zmieni, ale gdy znowu przychodzi taka sytuacja znowu reaguje agresywnie i tak w kółko, nie moge sie z tego wyrwać. Do tego dochodzą jeszcze nerwobóle w okolicy klatki piersiowej gdy sie zdenerwuje, nie moge wtedy oddychac i czuje atak paniki, ze zaraz mi sie cos stanie. Czy powinnam sie z tym udac do specjalisty? Boje sie ze jak pojde to okaze sie ze nic mi nie jest i tylko sie wyglupilam bo taki mam charakter po prostu

Witam Pana,

Problemy z kontrolowaniem emocji, złość, agresja i nadmierna nerwowość

są najczęściej reakcją obronną ludzkiej psychiki na stres, lęk

czy traumatyczne przeżycie z przeszłości.

Bardzo często bolesne zdarzenia z przeszłości uniemożliwiają

nam normalne funkcjonowanie, gdyż wpływają na wszystkie

obszary egzystencji i sprawiają, że człowiek nie potrafi cieszyć się życiem.

Możliwe, że cierpi Pan na zaburzenia nerwicowe.

Jednak rzetelną diagnozę można postawić tylko podczas

osobistej konsultacji, po wnikliwym wywiadzie i zbadaniu

okoliczności, które doprowadziły do opisanych zaburzeń.

Bardzo ważne jest, żeby Pana problem został prawidłowo zdiagnozowany

i żeby Pan rozpoczął leczenie, psychoterapię.

Żeby Panu pomóc, trzeba poznać dokładnie naturę Pana problemu,

dotrzeć do jego źródła i na tej podstawie opracować właściwą metodę terapii.

Zachęcam Pana do konsultacji z psychologiem i do spotkań terapeutycznych,

podczas których odzyska Pan równowagę wewnętrzną, zdobędzie Pan

umiejętność radzenia sobie z emocjami, ze stresem i trudnymi sytuacjami,

a także odzyska Pan radość życia.

Gdyby chciał Pan porozmawiać ze mną o problemie,

to zapraszam do kontaktu.

Istnieje możliwość konsultacji online,

np. za pośrednictwem komunikatora Skype.

Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,

psycholog,

e-mail: psycholog24x@gmail.com

tel. 505 075 298,

https://psycholog24online.pl/