Napady agresji u młodego mężczyzny

Witam, jestem 21letnim chłopakiem i mam problemy z agresją. Bardzo latwo mnie zdenerwowac, a moja reakcja zazwyczaj jest bardzo agresywna. Rzadko udaje mi sie zapanowac nad soba albo pohamowac napad agresji. Bardzo nie dawno przestalem palic papierosy i moje problemy z agresja sie pogorszyly. Wszystko zaczelo sie juz bardzo dawno, a dopiero teraz postanowilem cos z tym zrobic. Poszedlbym do lekarza ale studiuje na ukrainie i nie znam jezyka na tyle zeby przedstawic swoj problem.

Witam serdecznie,
Jedną z technik kontrolowania złości jest obserwowanie swoich reakcji fizjologicznych. Gdy czujesz, że za chwilę wybuchniesz obserwuj jak reaguje Twoje ciało - chodzi o wykrycie tak zwanych wczesnych sygnałów alarmujących. Kiedy już nauczysz się je rozpoznawać, w momencie kiedy się pojawią musisz wykonać jakąś czynność zastępczą - najlepiej coś angażującego dużo energii (ćwiczenia fizyczne). Ma to za zadanie szybko zredukować pobudzenie nerwowe.
Pozdrawiam