Napady agresji i problem z opanowaniem się

Mam 15 lat . jestem chlopakiem i szybko sie staje agresywny , nerwowy . W stepuje wemnie coś i nie u mnie sie opanowac , mam w sobie duzo energi . Gdy tak mam to mam chec cos zniszczyc , kogos pobic . jak wspomnialem nie umnie sie opanowac. a przechodzi mi to jak np. pujde do swojego pokoju i pobede sam ale.nie zawsze mi sie to udaje ... Co mam ze sobą zrobić ?? zeby tak nie bylo?? ps.sory za literówki i bledy ortograficzne ale z telefonu pisalem

Mgr Kamila Drozd Psycholog

Witam serdecznie!
Być może Twoja impulsywność i napady agresji są skutkiem zmian emocjonalnych w wieku dorastania. Twoja reaktywność emocjonalna jest wysoka, co sprawia, że byle błahostka może wyprowadzać Cię z równowagi. Nadmiar energii i negatywne emocje możesz próbować wyciszyć, np. tak jak do tej pory, udając się do swojego pokoju. Innym sposobem może być uprawianie sportów (biegi, sporty walki, pływanie itp.) – wysiłek fizyczny pomaga się zrelaksować, zredukować złe emocje i sprzyja produkcji endorfinnaturalnych hormonów szczęścia, które wprawiają w dobry nastrój. Więcej o asertywności i sposobach radzenia sobie z napadami złości i agresji możesz przeczytać pod linkiem: Jak radzić sobie ze złością?
Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Dzień Dobry,

Porozmawiaj, proszę z Mamą, żeby zaproponowała Ci konsultację diagnostyczną w Poradni Zdrowia Psychicznego (w ramach NFZ-tu).

Życzę Ci powodzenia,
irena.mielnik.madej@gmail.com