Napady złości u 18-letniej osoby

Witam serdecznie Jestem młodym mężczyzną wiek 18 lat. Moim problemem są napady złości . O byle drobnostke potrafię "wybuchnąć " wtedy staram się wyciszyć ale z trudem mi to przychodzi. Nie wiem czy to może jakieś objawy nerwicy lub tego że jeszcze dorastam i winą są hormony . Potrafię bardzo się zdenerwowac nawet jak coś mi się rozleje , lub się delikatnie uderzę . Raz w takim "amoku" jak lekko się uderzylem to wyrwałem całą baterię w zlewie . Nie mam wtedy wyczucia w sile. Proszę o

Witaj, na pewno po części to sprawka hormonów i Twojego wieku. To trudny wiek, bo wiele się zmienia i musimy zaczynać o sobie decydować, być bardziej odpowiedzialni. Nie znam Twojej sytuacji rodzinnej, czy innych, które powodowałyby złość. Jednak powiem, że osoby, które mają problem z opanowaniem złości to często te, którym jej zabraniano, te, które ją blokują, bo uznają za zło samo w sobie. Tymczasem sama złość nie jest czymś złym. To emocja, która pobudza do walki. Dopiero jej niewłaściwa ekspresja można być niewłaściwa - wtedy zamienia się w agresję. Być może ta wiedza pomoże Ci odblokować tę złość, tak by nie zamieniać jej w agresję. Pamiętaj też, że gdy uda Ci się powstrzymać pierwszą reakcję, złość mija samoistnie. Rozwalanie innych przedmiotów tak na prawdę nasila problem, bo domyślam się, iż sprawia, że wtórnie jesteś zły na samego siebie, że nie potrafiłeś się opanować, a w dodatku masz rzecz do naprawy (jak w przypadku kranu).