Jak radzić sobie z bólami przy zaburzeniach lękowych?

Cześć, od pewnego czasu mam różne bóle, które zdarzają się może kilka razy na miesiąc lub czasami nawet tylko 2. Mianowicie mam zaburzenia lękowe spowodowane napadami paniki, zaczęło się to rok temu. Czasami boli mnie ręką lewa czasami prawa, dokładniej od łokcia do nadgarstka, tak jaoby w środku, nie mogę stwierdzić w jakim miejscu dokładnie, nie wiem jak opisać ten ból, jakby to było w kości. Czasami boli mnie ramię lewe. Tak na przemian. Ale najczęściej ręce. Czy to może być ból spowodowany lękami? Stresem? Dodam, że normalnie mogę ruszać dłońmi, nie czuje przez to większego bólu. Jest on stały.

Witam! Zaburzenia emocjonalne mogą manifestować się pod postacią różnych dolegliwości somatycznych, także uporczywego bólu. Co charakterystyczne, ból zazwyczaj ma charakter migrujący, badania laboratoryjne mieszczą się w granicach normy. Leczenie samych doznań bólowych lub narządów, gdzie występują, wija się z celem - przyczyna leży w sferze umysłowej. Najlepsze efekty przynosi psychoterapia ze wsparciem lekami p/depresyjnymi. Zresztą zaproponowane leki (SSRI lub SNRI) wykazują bardzo silne działanie p/bólowe, ale tylko na neuralgie, neuropatie i polineuropatie. Reasumując leczenie powinno się odbywać tam, gdzie leczą zgłaszane przez Pana lęki i napady paniki. Powodzenia W. Łuczkowski.