Jak radzić sobie z ciągłymi myślami o posiadaniu dziecka?

Mam pytanie do psychologa - jak radzić sobie z ciągłymi myślami o posiadaniu dziecka? Jesteśmy małżeństwem od roku a od trzech miesięcy staramy się powiększyć rodzinę. Niestety jak do tej pory nie udało nam się to. Moje myśli cały czas krążą wokół dziecka. Czasami płaczę, bo jest mi przykro, że inni mają dzieci a ja nie. Staram się nie 'nakręcać', nie myśleć za dużo, odstawiłam kalendarzyk na półkę, nie liczę, nie sprawdzam. Co jeszcze mogę zrobić aby moje myśli były skierowane w inną stronę....

Witam,
czasem trudno jest o czymś nie myśleć, szczególnie gdy nam na tym zależy. Nie warto jednak nadmiernie temu ulegać, ponieważ rodzić to może niepotrzebne napięcia, które na pewno nie pomogą zajść w ciążę. Watro tak organizować sobie czas, by mało go pozostawało na myślenie. Wyznaczyć sobie jakiś cel i go realizować. Pomocne może też być udanie się do psychoterapeuty.

Pozdrawiam
http://www.centrum-sensis.pl

to rozległy i wielowątkowy temat.odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY (moża też pracowac na skypie).pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza