Jak radzić sobie z silnym bólem po operacji torbieli?

Moja torbiel wróciła po 10 latach :( pierwsza operacja była z ropniem i na szybko, po operacji w szpitalu gorączka... I na 5 dzień dopiero wstałem więc źle to wspominam. W teraz było o niebo lepiej najpierw wizyta u chirurga przecięcie torbieli że znieczuleniem miejscowym i dwa tygodnie antybiotyku amoksiklaw. I po następnych dwóch tygodniach operacja tj. 19.09.2018 miałem znieczulenie ogólne bo nie mogli mi się wbić w kręgosłup ponad 10 prób. Torbiel była wielka operacja trwała 3 godziny, a na wieczór już wstałem wyszedłem ze szpitala 24.09.2018 wszystko byłoby dobrze gdyby nie ten ból!!! Muszę to napisać zrę yramal garściami i pomaga na godzinę ból jest nie do zniesienia nie wiem jak wytrzymam 3 tygodnie do zdjęcia szwów :((( jakie leki przeciwbólowe zastosowac

Proponowałabym sie konsultować z anestezjologiem od leczenia bólu lub swoim lekarzem rodzinnym, leki p/bólowe które można zastosować np fentanyl w plastrach są na receptę. Jednocześnie przepraszam za dłuższy niż zwykle okres oczekiwania na odpowiedź ze strony portalu.