Jak radzić sobie z zaburzeniami snu?

Witam. Już od dłuższego czasu mam problemy ze snem. Budzę się w nocy i: czasem widzę coś, czasem idę gdzieś przed siebie, czasem coś mówię. Dzisiaj wstałam i zapisałam sobie na kartce 3 słowa: koc, czapka i ładowarka (prawdopodobnie po to, by znaleźć rano na to odpowiedź). Ogólnie wszystko, co przytrafia mi się w nicy pamiętam (nawet to, co mówię). Jednak w nocy, jest to nieświadome. Jak sobie pomóc? Jak przestać budzić się w nocy? Jak przestać się straszyć? Jakiego rodzaju są to zaburzenia?

Warto skonsultować się z lekarzem. Zaburzenia snu mogą wynikać z przyczyn emocjonalnych (np nadmierna ilość stresu, przemęczenie, kryzys w relacji itp), ale także mogą mieć podłoże somatyczne (choroby takie jak np depresja). Diagnostyka pozwoli na ukierunkowanie leczenia.

to rozległy i wielowątkowy temat.odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY (moża też pracowac na skypie).pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza