Jak rozmawiać z żoną, która przyłapała na masturbacji?

Witam. Wychowuje samotnie 12,5 letnią córkę. Zona pracuje za granicą. Wczoraj wróciła wczesniej od koleżanki i przyłapała mnie przy komputerze na masturbacji z członkiem w zwodzie. Niestety zapomniałem zamknąć drzwi. Bardzo głupia niezamierzona sytuacja dla obu stron. I jakaś dziwna atmosfera między nami jest teraz w domu. Nie wiem jak teraz się przed nią wytłumaczyć i jak tę sprawę zakończyć.

Tak naprawdę nic strasznego się nie stało, samo życie i jego niespodzianki...
Pozdrawiam. JW, seksuologia.org.pl

Dla wielu kobiet przyłapanie partnera/męża na masturbacji i dodatkowo na oglądaniu pornografii jest pewnego rodzaju formą zdrady i niewątpliwie niezręczną sytuacja dla obojga. Dodatkowo musi Pan pamiętać, że drzwi do pokoju może otworzyć również Pana 12,5 letnia córka. Dobrze jest porozmawiać o zaistniałej sytuacji z żoną i o tym jak radzą sobie Państwo z napięciem seksualnym w sytuacji rozstań na długi czas. Pozostawienie tego zdarzenia bez rozmowy może rodzić kolejne niepotrzebne napięcia i domysły. W razie potrzeby wsparcia specjalisty dobrze jest się umówić na wizytę do seksuologa. Pozdrawiam Bogumiła Konieczna