Jak rozumieć ten opis MR przy zawrotach głowy?
2 lata temu ze względu na lekkie zawroty głowy robione MRI głowy wynik prawidłowy, okulista również ok, laryngolog też ok więc zostało zrobione TK kręgosłupa szyjnego wynik: zweżony krążek miedzykregowy C5/C6 zmiany zwyrodnieniowo - wytworcze na krawędziach i w blaszkach granicznych przyległych członów. po 2 latach pieczenie, sztywnienie w barkach, szyi. Uczucie wrażliwej skóry, pieczenia lub czasem delikatnych szpileczek w szyi lub w potylicy lub przy uchu. Nie jest to ból ale dziwne uczucie te uczucie pojawia głównie w stresie. Teraz robiona pełna morfologia wyniki w porządku. Czy przy tym wyniku TK kręgosłupa należy zrobić MRI - kręgosłupa ? czy te dolegliwości mogą być od niego ?

KOBIETA, 32 LAT ponad rok temu
Witam! Opierając się na opisie doznań, przy prawidłowych wynikach badań pracownianych, poza TK kręgosłupa szyjnego, najbardziej nasuwa się podejrzenie podłoża emocjonalnego (przynajmniej większości zgłaszanych dolegliwości). Włączenie psychoterapii z Duloksetyną, która ma także ogromne działanie przeciwbólowe, powinno przynieść znaczną poprawę, być może całkowite ustąpienia dolegliwości. Powodzenia W. Łuczkowski.