Jak rozumieć ten opis MRI głowy u 32-latki?

2 lata temu miałam robiony przez zawroty głowy MRI głowy - wynik prawidłowy. Więc lekarz dał skierowanie na TK kręgosłupa szyjnego wynik: zwężony krążek miedzykregowy C5/C6 zmiany zwyrodnieniowo - wytworcze na krawędziach i w blaszkach granicznych przyległych członów. Po 2 latach od diagnozy występuje szczypanie w szyi, ból barków , ramion, odcinka piersiowego do tego odczuwam bardzo lekkie szczypanie od szyi na łączeniu głowy z szyją i na głowie przy uszach. Dodam że te objawy występują przy stresie, lęku o swoje zdrowie. Chodzę dodatkowo na zabiegi po których bóle szyi i barków się zwiększyły i mam wrażenie że mi to nie pomaga. Najbardziej denerwuje mnie to szczypanie w łowie gdy o tym myślę to wtedy się to pojawia. Wtedy przychodzą najczarniejsze myśli guzy mózgu itd chodź wiem że żadnych niepokojących objawów nie mam czy bóli głowy. Czasem raz na 2 tyg zaboli mnie głowa ale po apapie ból do 15 min przchodzi. Nie wiem już do kogo się udać do jakiego lekarza neurologa z kręgosłupem , do psychiatry, psychologa ?

Witam! Najlepsza powinna być konsultacja w Poradni Zdrowia Psychicznego jest tam i psychiatra i psycholog, oraz zespół innych fachowców. Określą profil osobowości, poziom lęku i niepokoju wewnętrznego - powinni sobie z tymi dolegliwościami poradzić. W aktualnym okresie (epidemicznym) mogą być odległe terminy badań lecz można skorzystać z pomocy komercyjnej. Zyczę powodzenia W. Łuczkowski.