Zapytaj lekarza

7 4 0 , 0 7 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy dieta cud istnieje?

Wiele osób, które chciałyby schudnąć, liczą, że w końcu trafią na cudowną dietę. Chcą zrzucić zbędne kilogramy bez zbędnego wysiłku. Czy to możliwe? Obejrzyj film i sprawdź.

Witam serdecznie,

powinnaś zmierzyć dokładnie swój wzrost, ponieważ 10 cm w wartościach, które podajesz to duża różnica.
Nawet przy 150 cm wzrostu Twoje BMI wynosi 26,7 i jest za wysokie - oznacza znaczną nadwagę. Powinnaś zacząć od wizyty u lekarza, który sprawdzi, czy przyczyną nadmiernej wagi jest złe odżywianie i mała aktywność fizyczna, czy też jakieś zaburzenia w organizmie. Porozmawiaj o tym konieczni z rodzicami. Jesteś w wieku dojrzewania, w którym odchudzanie na własną rękę za pomocą restrykcynych diet może skończyć się uszczerbkiem na zdrowiu, zaburzyć Twój rozwój i odbić się niekorzystnie na urodzie.

Jeśli chciałabyś schudnąć 20 kilogramów musiałabyś się głodzić, więc nie jest to możliwe. Jeśli chcesz na stałe stracić zbędne kilogramy powinnaś chudnąć powoli, ponieważ odchudzanie wymaga czasu i wytrwałości. Zbyt szybko utracone kilogramy zazwyczaj powracają. Na początek zapoznaj się z piramidą żywienia i postępuj zgodnie z nią: http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite...

Pozdrawiam

Dietetyk, współautorka książki pt. „Leki i pożywienie – interakcje”.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy