Jak schudnąć 5 kg w miesiąc, 1,5 miesiąca?

Witam, mam 24 lata i ważę 59 kg przy wzroście 160 cm, bardzo chciałabym zrzucić te parę zbędnych kilogramów. Najbardziej zależy mi na zniknięciu tzw. brzuszka, wyszczupleniu ud, nigdy nie miałam problemów z wagą, gdy miałam 20 lat, ważyłam 50 kg, potem zaczęłam tyć, obecnie mi to bardzo przeszkadza, źle się z tym czuję i chciałabym schudnąć. Zaczęłam zdrowo się odżywiać, zwracam uwagę na kcal. Co ile ma kcal, staram się mało jeść, ale po tygodniu prawie efektów żadnych nie widać.Po jaki czasie wiec będę mogla oczekiwać jakiś pozytywnych efektów?  Proszę o poradę, z góry dziękuję. Serdecznie pozdrawiam.
24 LAT ponad rok temu

Witam

Nie ma Pani "zbędnych kilogramów" - Pani masa ciała znajduje się w zakresie normy (BMI = 23, norma 18,5-25).

Przykładowe ćwiczenia na płaski brzuch to:
• brzuszki proste,
• brzuszki skośne,
• skłony w przód do siadu równoważnego,
• brzuszki na piłce (w tym wypadku dodatkowo trzeba pokonać niestabilność piłki, co pobudza do pracy mięśnie głębokie),
• prostowanie kończyn dolnych ze stopami lekko uniesionymi nad podłogą,
• unoszenie miednicy w leżeniu na plecach,
• "rowerek",
• zginanie tułowia w bok w leżeniu bokiem.

Z zajęć typu fitness polecałabym:
- energy kick (z dużą ilością energicznych kopnięć i ciosów, w których wykonanie zaangażowane są mięśnie brzucha),
- zajęcia na siłowni,
- piłki (ćwiczenia wykonywane na specjalnych dużych piłkach wprawiających w stan niestabilności, które trzeba pokonać siłą mięśni)
- postural training (ćwiczenia korygujące wady postawy, mające za zadanie zwiększyć wytrzymałość mięśni odpowiedzialnych za utrzymanie prawidłowej postawy, także mięśni brzucha)
- fat burner - ćwiczenia spalające tkankę tłuszczową.

Dla szczupłych ud i pośladków najistotniejsze będą ćwiczenia spalające tłuszcz i kształtujące mięśnie.
Z pewnością dobre efekty przyniesie bieganie (można zacząć od spacerów i stopniowo przechodzić do szybszego marszu, a następnie biegu, jeśli wcześniej nie praktykowano intensywniejszej aktywności fizycznej). Pomocna może być jazda na rowerze (np. z unoszeniem pośladków co pewien czas - pobudzi to większą ilość mięśni do pracy).
Dobrym pomysłem może być także skakanie na skakance. Tak naprawdę bardzo dużo zależy od obecnej kondycji fizycznej. Myślę, że bardzo dobrym rozwiązaniem byłaby wizyta na siłowni, gdzie można skorzystać z wielu specjalistycznych przyrządów, a także fachowej porady trenera, który zawsze pomoże, jeśli ćwiczenia nie są wykonywane poprawnie, i zmotywuje do systematyczności.
Obwód pupy, bioder i ud pozwalają zmniejszyć zajęcia aerobiku.
Są to: ABF, rowery (spinning), fat burning (zajęcia nastawione na spalanie tkanki tłuszczowej), step (zajęcia na stepie), dance (układ choreograficzny, taneczny) oraz magic bar (zajęcia ze sztangami i dużą ilością wypadów i przysiadów).
Warto także wykorzystać wakacje i wybrać się na wycieczkę rowerem czy pojeździć na rolkach (intensywna praca dolnych części ciała).

Życzę wytrwałości w realizowaniu planu treningowego.

Nie powinna Pani stosować diet odchudzających o kaloryczności mniejszej niż 1200-1400 kcal.
Zalecałabym spożywanie 5 posiłków dziennie:
- śniadanie, obiad, kolacja jako posiłki główne, o większej kaloryczności,
- II śniadanie, podwieczorek - mniejsze, o mniejszej kaloryczności, w formie przekąsek.
Ostatni posiłek zalecałabym na 2-3 godziny przed snem.
Przynajmniej 1 posiłek powinien być ciepły. Nie można zapominać o śniadaniu.
Posiłki powinny być spożywane w spokoju, powoli. Należy dokładnie żuć każdy kęs. Od stołu dobrze jest odejść z niedosytem – uczucie sytości pojawia się dopiero po pewnym czasie.

Pozdrawiam