Jak schudnąć i pokazać wszystkim, że potrafię to zrobić?

Witam! Mam 12 lat, prawie 170 cm wzrostu i ważę 72 kg. Do tej pory stosowałam pewne diety i całkiem dobrze mi poszło. Zrzuciłam większość mojego brzucha, lecz pojawia się efekt jojo bądź lenistwo. Nie ma w pobliżu basenu, do którego mogłabym chodzić sama, a o to mi chodzi, ponieważ rodzice pracują. Nie jem słodkiego już dość długo i czuję wprost obrzydzenie do cukierków, rzeczy tłustych, a gdy ktoś coś smaży na oleju, proszę o małe ilości. Wydaje mi się, że gdybym chciała, mogłabym schudnąć bardziej, ponieważ nie kosztowałoby mnie to większych poświęceń. A ostatnio w szkole też chcę komuś zaimponować i chciałabym się troszkę odchudzić. Proszę o pomoc!
12 LAT ponad rok temu

Witam,
przede wszystkim, aby uzyskać prawidłową masę ciała i uniknąć efektu jojo w przyszłości nie powinnaś stosować diet odchudzających na własną rękę. Możesz udać się do specjalisty – dietetyka, który ułoży dietę redukcyjną odpowiednio dobraną do twojego wieku, wzrostu i stylu życia oraz nauczy jak zdrowo się odżywiać.
Możesz sama zacząć wprowadzać zdrowe nawyki żywieniowe w swoje życie, które pomogą Ci osiągnąć pożądaną masę ciała.
Na początek zapoznaj się ze zdrowymi zasadami żywienia i zacznijsię do nich stosować. Dzięki temu uzyskasz niezbędną wiedzę potrzebną do prawidłowego odżywiania. Dodatkowo pamiętaj o aktywności fizycznej, która przyspiesza tempo przemiany materii i pozwala na efektywniejszą utratę masy ciała.
O zdrowych nawykach przeczytasz w artykułach http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki oraz http://portal.abczdrowie.pl/7-sposobow-na-zrzucanie-wagi-bez-diety
Dodatkowo przykładowe ćwiczenia i informacje dotyczące aktywności fizycznej znajdziesz na stronie www.abccwiczenia.pl
Pozdrawiam