Jak schudnąć i pozbyć się brzucha?

Witam, Mam ogromny problem, mam 24 lata, ważę 115 kg przy wzroście 182 cm, jestem kobietą. Zawsze byłam osobą wysportowaną, grałam zawodowo w siatkówkę, jednak 4 lata temu musiałam przestać ze względu na dużą wadę wzroku -13 dioptrii. Nie mogę się męczyć, ćwiczyć i ogólnie muszę na wszytko uważać żeby nie doszło do odwarstwienia siatkówki. Od kiedy przestałam ćwiczyć (jednak się ruszam, spaceruje, pływam, ćwiczę rekreacyjnie i jak czuje zmęczenie, to robie przerwę). Moja waga z 80kg, które bardzo mnie zadowalały, waga w 4 lata skoczyła do 115kg! O 35kg! Próbowałam już wszystkiego, raz udało mi się schudnąć 10 kg, ale no nie jadałam nic przez 2 miesiące, co odbiło się bardzo na moim zdrowiu i nie chce tego powtarzać. Jak schudnąć tak żeby efekty były widoczne szybko i na stale? Jestem studentką, pracuje, jestem zabiegana, przemęczona,jem max 2 posiłki dziennie o najróżniejszych porach z braku czasu, w domu jestem od 22 do 6 rano, mój tryb życia na dietę bardzo restrykcyjną nie pozwala, środki finansowe zresztą też, bo mieszkam we Francji. Moim największym problemem jest brzuch, mam ciągle wzdęcia, do tego, kiedy cokolwiek zjem nadyma się on jak balon, czasami różnica w obwodzie między ranem i wieczorem wynosi 20-30 cm między 89 a 125 cm. Mam na brzuchu pełno rozstępów od tego ciągłego naciągania wydymania, kiedy nic nie jem jest ok, a jak wypije szklankę wody, puchnę jak balon. Nie mam pojęcia jak zniwelować ten brzuch, jak schudnąć do 80 kg? Proszę bardzo o pomoc, bo już sama nie mogę ze sobą wytrzymać.

Witam,

Prosiłabym Panią o udanie się na konsultację lekarską w celu określenia, czy przyrost masy ciała związany jest tylko i wyłącznie z wadliwym żywieniem, czy też może przyczyną jest jakieś schorzenie, czy zaburzenie w funkcjonowaniu organizmu.
Na pewno 2 posiłki dziennie to zbyt mało.
Organizm przestawia się wtedy na "tryb oszczędny" i zamiast wykorzystywać energię dostarczoną wraz z pożywieniem na bieżące potrzeby - magazynuje ją w formie tkanki tłuszczowej.
Minimum to 3 posiłki dziennie, jednak polecałabym 5, każdy co ok. 3 godziny.
Pisała Pani że studiuje i pracuje.
Dobrym pomysłem byłoby przyrządzanie posiłków w domu i zabieranie do pracy/na uczelnię.
Ilość porcji i rodzaj produktów jakie powinna Pani spożyć każdego dnia obrazuje Piramida Zdrowego Żywienia:
http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite#g
Zdaję sobie sprawę z braku czasu, jednak myślę, że przy odrobinie chęci uda się Pani wygospodarować chociaż 15 minut dziennie na lekkie ćwiczenia.
Zapraszam na wwwa.abccwiczenia.pl

Wzdęcia mogą być także efektem nieprawidłowej, ciężko strawnej diety.
Z diety należało by wyeliminować: napoje alkoholowe, mocną kawę i herbatę, wody gazowane, kolorowe napoje, tłuste wędliny, serki topione, typu fromage, feta,sery żółte, tłuste, zawiesiste zupy (śmietanę można zastąpić np. jogurtem 0%), tłuste placki, kotlety, kluski, "fast-food'y", gruszki, daktyle, czereśnie, ciasta, ciasteczka.
Wypukłość brzuszka mogą potęgować przyprawy, takie jak: ocet, pieprz, curry, papryka, ziele angielskie, liść laurowy, gorczyca, gałka muszkatułowa, czy musztarda.
Podobny efekt wywołują warzywa kapustne, czy czosnek, cebula, nasiona roślin strączkowych. Oleje lepiej dodawać jako element surówek, aniżeli na nich smażyć (dzięki temu będą łatwiej trawione i nie spowodują długiego zalegania w żołądku).

Wzdymanie brzucha może też występować przy nietolerancji laktozy (cukru mlecznego).
Korzystne może być także zmniejszenie ilości soli dodawanej do posiłków (w celu ograniczenia zatrzymywania się wody w organizmie).

Niemniej warto skonsultować występujące wzdęcia z lekarzem.

Pozdrawiam