Jak schudnąć przy powiększonych nadnerczach?

witam. ciągle tyję, już waże 105 kg. dieta utrzymywana, ćw. także.. z endokrynol.ok. obecnie nadnercze powiekszone-jednak termin hospital. mam na kwietnia. utyłam 25 kg w8 mies. a ok10 kg w mies. jestem pod opieka poradni metab. załamana jestem, chciałam gdzieś wyjechać, jakoś schudnąć, nie mam siły chodzić, żyć. kto gdzie mogłby mi w miare szybko pomoc?

Natalia Ulewicz Dietetyk, Olsztyn

Witam,
prosze napisac wiecej informacji.
Jak wygladaja wyniki??
Ile ma pani wysokosci ciala i dokladnie masy ciala?
Kiedy dokladnie byla pani szczuplejsza? Ile to bylo kg i kiedy to bylo?
Jak wyglada pani jadlospis z jednego dnia?
Jak wyglada pani aktywnosc fizyczna i plan dnia?

Witam, w Pani pytaniu jest zbyt mało informacji, aby móc udzielić odpowiedzi na tak postawione pytanie. Radziłabym poszukać w Pani okolicy dietetyka i udać się do niego z kompletem, badań. Dietetyk powinien wnikliwie przeanalizować Pani sposób żywienia oraz stan zdrowia i wskazać kierunki działania. Być może byłaby to rozpisana dieta.

Nie wiem, czy spotkała się Pani kiedykolwiek z zagadnieniem nietolerancji pokarmowej. Najprościej rzecz ujmując, pewne produkty spożywcze mogą Pani "nie służyć". Organizm nie trawi ich prawidłowo, czego może nie być Pani świadoma, ponieważ odpowiedź organizmu na takie bodźce może być odwleczona w czasie nawet do kilku dni. Objawami nietolerancji mogą być np. bóle głowy, migreny, przelewania w brzuchu, wzdęcia, problemy ze schudnięciem i wiele innych. Jeżeli ma Pani problemy metaboliczne, to może warto by było zrobić test na nietolerancje na podstawowe produkty i wyeliminować z diety, te dla których wynik wyjdzie pozytywny. Na rynku jest dostępny bardzo dobrze opracowany przez Cambridge, test na 59 alergenów pod nazwą Food Detective. Test można wykonać samodzielnie w domu (wynik po ok. 40 min). Zastosowanie diety eliminacyjnej daje bardzo dobre efekty przy wielu dolegliwościach, być może i w Pani przypadku dałby pozytywny efekt. Test można kupić przez internet w cenie 300-400 zł. Można go dostać np. za pośrednictwem strony insytutu Cambridge, ale również w naszym sklepie internetowym www.twojsklepdietetyczny.pl

Witam. Jest zbyt mało informacji aby zadać konkretnej odpowiedzi.Proszę udać się do pobliskiego dietetyka lub napisać więcej informacja. Wiek wzrost,jak dawno była Pani szczupła no i opisać wyniki.Pozdrawiam